Tavaline või ergonoomiline?

IMG_7094

Töö tegemine paremini sujuks, peavad töö vahendid olema kavliteetsed. Kehva tööriistaga ei suju tegemine hästi ja pidevalt on jamad.

Heegelnõelad on erinevast materjalist ja erineva jämedusega. Heegelnõelad  on puidust, bambusest, terasest, plastikust, kergmetallist, valgustatud otsaga heegelnõelad. Valik on suur ja igale ühele oma .

Algul kasutasin heegeldamisel tavalist terasest heegelnõela. Sellega kaua ei saanud teha kuna sõrmed läksid krampi ja jäid kangeks.

Bambus heegelnõela soovitas tütre käsitöö õpetaja, et hea sellega heeegeltada. Minul kahjuks see kaua vastu ei pidanud, läks peagi katki.https://littlebutcute.wordpress.com/2017/06/26/tavaline-voi-ergonoomiline/

Kuna bambus läks katki tuli uus vaadata. Avastasin, et on ka ergonoomilised olemas. Järgmisena soetasin Clove Soft  Touch. See on lapik ja käepide pehme ning vardal kohukesed pöidla jaoks.

Heegelnõel, millel on plastist käepide ja metallist kaitsekorgiga, mida tootetakse  Jaapanis.

IMG_2080

Suutsin selle ära  ” kaotada” , ma ei tea asjad hakkavad kuidagi elama meil 😀. Võtsin uuesti tavalise, et tühja kah teen sellega . Ei suutnud, tegin rea ära ning oli vastikult ebamugav ja valus hakkas sõrmedel. Paljud heegeldavad tavalistega võib olla nad ei teagi, et on ka teistsuguseid olemas, mis püsivad hästi käes .

Järgmiseks ostsin Tulip heegelnõela. .See on ümmargune ja hea käes hoida. Käepide on siidjas, mis tehtud elastomeerist. Tulipi   heegelnõel on kulumiskindel, elastne ning tugev. Tulip heegelnõel maksab juba rohkem 8 euri. Kõigist teistest – metallist, bambusest, Soft clover Touch – parim.

IMG_7060

Heegelnõelte tippklassiks peetakse AddSwing heegelnõela . AddSwing heegelnõela hinnad  jäävad 7.95- 10..95. Ostsin endale ka AddSwing heegelnõela aga see ei olnud üldse mugav minu jaoks. Oli suur ja raske näppude vahel hoidmiseks. Proovisin ühtpidi ja teistpidi hoida aga polnud mugav.

Kõige mugavam ja parim on minu jaoks Tulip heegelnõel.

 

Milliseid teie kasutate?

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s